09919475341 info@drjafari.net
دکتر رزیتا جعفری / متفرقه / استئایتیس در رینوسینوزیت مزمن
مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه

استئایتیس در رینوسینوزیت مزمن

استئایتیس در رینوسینوزیت مزمن

استئایتیس فاکتور مهمی در بررسی رینوسینوزیت مزمن است. شواهدی مبنی بر ارتباط بین استئایتیس و جراحی های مجدد و شدت رینوسینوزیت مزمن وجود دارد. در ادامه به نتایج این بررسی که در مورد استئایتیس در بیماران مبتلا به رینوسینوزیت مزمن انجام شده است می پردازیم.
شواهدی که تا به امروز به دست آمده است بی نتیجه است. البته این شواهد با توجه به اتیولوژی و پاتوژنیس ضخامت استخوان ها انجام گرفته است. هیستوپاتولوژی استئایتیس در بیمارانی که در مراحل ابتدایی رینوسینوزیت مزمن هستند همانند یک پروسه نئواستئوژنیس و ریمادل کردن استخوان ها می باشد. برای درک بهتر این موضوع، فاکتورهای مرتبط مختلفی مورد مطالعه قرار گفتند. از جمله این فاکتورها می توان به الگوی تورم رینوسینوزیت اشاره کرد. تحقیقات اخیر نشان داده است که ارتباطی بین استئایتیس و پولیپ های بینی و بافت اءوزینوفیلیا با افزایش پریوستین و پی گلیکوپروتئین مخاطی وجود دارد.
هیچ ارتباطی بین علائم استئایتیس و کیفیت زندگی دیده نشده است. استئایتیس بیشتر نتیجه نئواستئوژنیس است تا پروسه تورم در بیماران مبتلا به رینوسینوزیت مزمن که سابقه جراحی نداشته اند.
زمانی که سی تی اسکن یک آزمایش مشخص برای ارزیابی استئایتیس شده است، استاندارد هایی برای درجه بندی شدت بیماری استئایتیس در درجه پیشرفت بیماری انجام گرفت. هیچ ارتباطی بین حضور یا شدت استئایتیس در زمان جراحی و نتیجه کلینیک در یک سال اول بعد از جراحی دیده نشده است. این مشاهده نتایج کاملی از پاتوژنیس، اپیدمیولوژی و اصلاح با فاکتورهای کلینیکال و بیولوژیکال استئایتیس در بیماران مبتلا به رینوسینوزیت مزمن به دست آورده است.منبع : https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/30874957

استئایتیس در رینوسینوزیت مزمن

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره بهترین جراح و آندوسکوپی سینوس و  همچنین اطلاع از متخصص گوش حلق بینی خوب در تهران  لطفا کلیک نمایید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با پزشک