09919475341 info@drjafari.net
دکتر رزیتا جعفری / بینی / صفر تا صد جراحی بینی گوشتی
مدت زمان مطالعه ۸ دقیقه
ماوراطب دکتر رزیتا جعفری

صفر تا صد جراحی بینی گوشتی

بینی های گوشتی

بینی انواع مختلفی دارد. بینی های گوشتی و استخوانی از انواع بینی هایی هستند که در اصطلاح عامیانه به کار برده می شوند. این دو نوع اصطلاح در پزشکی هیچ مفهومی ندارد ولی در بین عموم مردم این دو نوع بینی بسیار جا افتاده است. بینی عضوی است که در میان اجزا صورت تاثیر زیادی در زیبایی فرد دارد. در بین افراد کسانی هستند که دارای نوعی از شکل بینی می باشند که با نگاه کردن از روبرو کاملا محسوس می باشد. این بینی ها دارای نوک بینی پهن و گردی می باشند که در برخی از آنها دارای افتادگی در نوک بینی می باشد. افراد به این بینی با این ویژگی های نامبرده بینی گوشتی می گویند. در این مقاله ما قصد داریم تا درباره انواع بینی ها و به خصوص بینی های گوشتی، ویژگی ها و نحوه جراحی آن ها بیش تر توضیح دهیم. پس با ما همراه باشید.

ویژگی های بینی های گوشتی

از مهم ترین ویژگی هایی بارز بینی های گوشتی می توان به بینی پهن و بزرگ با پوستی ضخیم اشاره کرد. این نوع بینی ها غدد چربی زیادی دارند. از مهم ترین ویژگی های این بینی می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • باز بودن منافذ پوست بینی
 • پره های با ضخامت بالا
 • ساختار غضروفی و استخوانی در قسمت پایین بینی

تصاویر زیر، عکس های قبل و بعد عمل جراحی بینی گوشتی توسط دکتر رزیتا جعفری را نشان می دهند :

 جراحی زیبایی برای بینی گوشتی با سایر بینی ها متفاوت می باشد. در بینی های دیگر معمولا به منظور کوچک کردن بینی نیازمند تغییرات زیادی در طی عمل نمی باشد . در صورتی که در جراحی بینی گوشتی کوچک کردن بینی و کاهش حجم ان گاهی نیاز به پیوند غضروف از سایر نواحی بدن می باشد که در ادامه به طور مفصل به آن می پردازیم. برای جراحی بینی گوشتی به بهترین متخصص گوش، حلق و بینی مراجعه کنید زیرا به آناتومی بینی اشراف کامل داشته و از دانش کافی در این زمینه برخوردار می باشد.

به چه بینی هایی، بینی گوشتی گفته می شود؟

بینی گوشتی به بینی گفته می شود که دارای پوست ضخیمی به علت بافت های چربی که معمولا در قسمت تحتانی بینی قرار گرفته می گویند. برای جراحی بینی گوشتی حتما به متخصص گوش و حلق و بینی  مراجعه کنید. زیرا از دانش کافی درباره آناتومی بینی برخوردار بوده و دارای تخصص و تبحر در جراحی بینی گوشتی می باشد. قبل از جراحی بهتر است درباره نوع بینی گوشتی و شرایط آن آشنا شوید. شکل ظاهری بینی های گوشتی به شکل زیر است :

 • دارای ضخامت در پوست می باشد.
 • دارای بافت همبند در لایه زیرین پوست می باشد.
 • نوک بینی چرب بوده و دارای بافت های چربی می باشد.
 • قسمت روی بینی دارای بافت های غضروفی پهنی می باشد.
 • داشتن ضعف در بافت های غضروفی که دارای انعطاف می باشد.
 • در قسمت تحتانی بینی بافت های غضروفی پهن و بزرگ می باشند.

درجراحی بینی گوشتی، بیشترین کار بر روی بافت های غضروفی انجام می شود. بینی گوشتی به علت داشتن بافت های زیاد در ناحیه پایه بینی وزن زیادی به آن وارد شده و به تدریج بافت ها را دچار ضعف می کند. برای تقویت این بافت ها از نواحی دیگر بینی از جمله تیغه بینی با سایر نواحی بدن مانند گوش برداشته شده و به قسمت پایه بینی پیوند می خورد که این عمل باعث بهبود بافت های غضروفی شده و نوک بینی را خوش فرم می کند.

کاندیدای عمل جراحی بینی گوشتی در تهران

بسیاری از افرادی که قصد جراحی بینی دارند، می خواهند بدانند که دقیقا جزو کدامیک از دسته ها قرار می گیردند، کسانی که بینی آن ها استخوانی و هنمچنین دارای غضروف می باشد یا نه. امروزه جراحی که متعهد به اصول اخلاقی باشد و بیش تر از منافع خودش به فکر سلامت و منافع بیمار باشد کم پیدا است ولی هست. با یک جلسه مشاوره می توانید تشخیص دهید که پزشکی که قصد جراحی با وی را دارید چگونه است. در حالت کلی افرادی که بینی گوشی دارند و شرایط زیر را دارند، می توانند داوطلب خوبی برای این جراحی باشند :

 1. ظاهر بینی آن ها به صورتی باشد که اعتماد به نفس آن ها را کاهش دهد.
 2. باشندو بد شکلی این اندام ، بر روی اعتماد به نفس و رضایت شما از چهره تان تاثیر منفی گذاشته باشد.بینی آن ها پهن و بزرگ باشد، به گونه ای که تقارن بین اجزای صورت را بر همزند.
 3. سبک و شرایط زندگی تان به گونه ای باشد که بتوانید مراقبت ها و دستورالعمل های قبل و بعد از عمل بینی گوشتی توصیه شده توسط بهترین جراح بینی گوشتی تهران را با دقت اجرا کنید.
 4. از سلامت عمومی خوب برخوردار بوده و به بیماری که در امکان اجرای رینوپلاستی گوشتی محدودیت هایی ایجاد کند ، مبتلا نباشید.

آیا پس از جراحی بینی گوشتی باز هم نیاز به عمل مجدد خواهد بود؟

بینی و گوش تنها اعضای بدن هستند که همواره در حال رشد هستند. پس از عمل نیز شاهد رشد بینی خواهیم بود. در مورد بینی های گوشتی نیز چنین است اما نکته ای که حائز اهمیت است، این است که اگر جراح تجربه کافی داشته باشد و بهترین تکنیک را متناسب با فرم بینی به کار ببرد، تغییر شکل بینی نیز ثابت می ماند.

افرادی که سن بالای ۶۰ سال دارند، از بزرگ شدن بینی خود همیشه گله مند هستند. این افراد با انجام جراحی بینی می توانند بینی خود را به حالت طبیعی برگردانند. انتخاب بهترین جراح نقش بسزایی در نتیجه عمل خواهد داشت.

مشاوره قبل از جراحی بینی گوشتی

مشاوره پزشک با بیمارقبل از انجام جراحی بینی گوشتی از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. در این جلسه فرد انتظارات خود را از عمل برای جراح مطرح می کند. این انتظارات باید معقول بوده و قابل اجرا باشد. مثلا فردی که خواهان بینی بسیار کوچک از نتیجه جراحی می باشد در صورتی که شرایط لازم را نداشته باشد پزشک اطلاعات لازم را در صورتی که این جراحی با این نتیجه صورت گیرد را در اختیار فرد می گذارد. در این زمینه فرد و جراح بینی به توافقاتی در این زمینه می رسند. همچنین پزشک برای بررسی دقیق بینی به محاسباتی درباره زوایای بینی و نواحی که باید جراحی شود می پردازد. پزشک درباره اقدامات نگهداری بعد از عمل اطلاعاتی به فرد متقاضی جراحی بینی می دهد.

کوچک کردن بینی گوشتی

یکی از دغدغه های افرادی که دارای بینی گوشتی می باشند اینست که امکان کوچک کردن زیاد بینی وجود دارد یا نه ؟ بینی گوشتی دارای بافت زیاد چربی در نوک و جلوی بینی می باشد در صورتی که بیش از حد از این بافت ها برداشته شود امکان برگشت بینی به حالت اولیه وجود دارد. دلیل آن هم اینست در صورت کوچک شدن نوک و پل بینی فضای بین اسکلت بندی بینی کم شده و پوست بینی بعد از جراحی دچار اسکار ( بافت اضافه) شده و به حالت قبل از جراحی بازمی گردد.

تورم بعد از جراحی بینی گوشتی

از آنجائیکه در جراحی بینی گوشتی تغییرات زیادی صورت می گیرد و در مواردی عمل پیوند غضروف انجام می شود تورم ناشی از جراحی بیشتر بوده و نیاز به مدت زمان بیشتری برای بهبودی دارد. همچنین پوست ضخیم در بینی گوشتی مدت زمان ترمیم آن را نسبت به بینی استخوانی که دارای پوست نازکی می باشد بیشتر می کند. به طور طبیعی بهبودی تورم بینی بعد از جراحی حدودا ۶ ماه به طول می انجامد. در صورتی که در بینی گوشتی این مدت ممکن است تا ۳ سال نیز ادامه داشته باشد. البته برای تسریع در روند بهبودی تورم در بینی گوشتی از داروهایی نظیر تزریق کورتون استفاده می شود.

نحوه جراحی بینی گوشتی

یکی از علل پهن بودن قسمت های مختلف بینی گوشتی ، به دلیل اضافه بودن یا پهن بودن شکل  غضروف و استخوان ها می باشد. برای جراحی بینی گوشتی باقت های اضافی از قسمتهایی که دارای حجم زیاد غضروف ها می باشد برداشته می شود. در ایم جراحی باید توجه داشت که به دلیل وزن زیاد بافت ها بر روی پل بینی استخوان و تیغه بینی دارای ضعف می باشد و نمی تواند وزن آن را تحمل کند که برای تقویت آن از بافت های غضروفی سایر بدن مانند گوش و دنده فرد استفاده می شود. تغییرات دیگری از جمله تراشیدن بافتهای غضروفی در نوک بینی برای کوچک کردن بینی اعمال می شود.

عوارض جراحی بینی گوشتی

هر جراحی عوارضی به همراه دارد. جراحی های زیبایی نیز عوارضی به همراه دارند، به خصوص عمل بینی آن هم از نوع گوشتی. اما با مراجعه به یک متخصص خوب این عوارض می تواند کاهش یابد و به همین دلیل نباید نگران ان مساله بود. مهم نیست که نوع بینی از نوع بینی استخوانی باشد یا گوشتی، اما ممکن است عوارضی را بعد عمل تجربه کنید که به شرح زیر است :

 • بر جای ماندن زخم بر روی پوست بین سوراخ های بینی
 • واکنش و حساسیت به داروهای بیهوشی
 • جمع شدن خون زیر پوست بینی
 • عفونت و خونریزی
 • خون دماغ شدن

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]
دکتر رزیتا جعفری

دکتر رزیتا جعفری

متخصص گوش ، حلق و بینی , متولد تهران , تمام دوران تحصیلی ام تا دیپلم درتهران سپری شده است. سپس دوره پزشکی عمومی خود را در کاشان با رتبه دو ازمون پرانترنی به پایان رساندم (سال1382) سپس در رشته جراحی گوش وحلق وبینی وسروگردن دانشگاه یزد مشغول به تحصیل شده و پس از پایان تخصص(1388) دوره طرح خود را در شهر زاهدان وشهرستان مرند وسپس دربیمارستان مسیح دانشوری دانشگاه شهید بهشتی به پایان رساندم. دوره فلوشیپی رینولوژی خودرا در دانشگاه شهید بهشتی طی کرده وپس از پایان ان به جهت انجام متمرکز تر اعمال جراحی قاعده جمجمه دربیمارستان امام حسین دراین بیمارستان مشغول بکار شدم.
برچسب ها:
مقالات مرتبط
آنژیوفیبروم بینی

آنژیوفیبروم بینی

آنژیوفیبروم رایج ترین تومور بینی است که خوش خیم بوده تومور خوش خیم در ناحیه پشت بینی، سینوس ها و قاعده جمجمه است. بیشترین احتمال بروز این تومور در افراد بین سنین 7 تا...

سرماخوردگی بعد از عمل زیبایی بینی

سرماخوردگی بعد از عمل زیبایی بینی

امروزه بسیاری از افراد به دلیل شکل و ظاهر بینی خود دچار کاهش اعتماد به نفس می شوند. اما جای نگرانی نیست و افراد می توانند با انجام عمل زیبایی بینی این مشکل را برطرف...

نحوه خوابیدن بعد از جراحی بینی

نحوه خوابیدن بعد از جراحی بینی

یکی از بهترین و ضروری ترین کارهایی که پس از جراحی زیبایی بینی باید انجام شود، استراحت کردن و خوابیدن است. اینکار یکی از ساده ترین روش های مراقبتی پس از عمل بینی است تا...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *