09919475341 info@drjafari.net
دکتر رزیتا جعفری / بینی / آناتومی جراحی برای بینی های آسیایی
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
ماوراطب دکتر رزیتا جعفری

آناتومی جراحی برای بینی های آسیایی

آناتومی جراحی برای بینی های آسیایی

ناحیه رویه بینی که شامل پوست و بافت های نرم است بر روی استخوان بینی قرار دارد. این پوست ناحیه خارجی بینی را پوشش می دهد و بافت نرمی دارد. به دلیل قرار گیری لایه اپیدرم، درم و پوست زیر جلدی که در این ناحیه قرار دارند، ممکن است جراحی و کار کردن بر روی ناحیه رویه بینی برای جراح مشکلاتی ایجاد کند. اینکه لایه رویی چه مقدار ضخامت داشته باشد و کلفت یا نازک باشد، اهمیتی ندارد و آنچه اهمیت دارد خاصیت الاستیسیته و یا انعطاف پذیری پوست است. بنابرانی در صورتی که بر روی بینی بیماری کار می شود که پوست نازکی دارد، پوست و بافت های نرم را باید یک جزء در نظر گرفت.

آناتومی-جراحی-برای-بینی-های-آسیایی

لایه رویی بینی از ۵ لایه تشکیل می شود. این لایه ها شامل پوست، لایه چربی سطحی، لایه فیبرو-ماهیچه ای، لایه های چربی عمیق، پریکوندریوم یا پریوستروم. لایه رویی در بینی های آسیایی ها به نوعی است که لایه چربی ضخیمی دارند و در نتیجه لایه رویی بینی چرب تر است و لایه فیبرو- چربی عمیق تری دارند. بنابراین انعطاف پذیری لایه رویی بینی در این بیماران باید حتماً مدنظر قرار گیرد و بررسی شود. ضخامت و جنس و انعطاف پذیری لایه رویی بینی از مشخصه هایی است که باید قبل از جراحی رینوپلاستی مورد بررسی دقیقی قرار گیرند.

دکتر رزیتا جعفری، متخصص گوش و حلق و بینی در فرمانیه از روش های جراحی نوین و سریع برای درمان بیماری های گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن استفاده می کند. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های ۲۶۱۱۸۱۰۷ تماس بگیرید . برای ارتباط با پزشک به اینستاگرام مراجعه کنید.

پوست و ماهیچه بینی در افراد آسیایی

پوست بینی ارگان تخصصی جهت نگاه داشتن اجزای مختلف بدن و از جمله بینی است. پوست بینی در نوک بینی ضخیم تر است که باعث می شود بینی شکل خود را حفظ کند. به همین دلیل تغییر شکل نوک بینی در رینوپلاستی مقداری دشوار است. بنابراین بررسی و ارزیایی دقیق پوست بینی در جراحی بینی افراد آسیایی اهمیت زیادی دارد تا کیفیت پوست تشخیص داده شود. مشخصات لایه رویی بینی در افراد مختلف متفاوت است و حتی در نواحی مختلف بینی این لایه می تواند خصوصیات متفاوتی داشته باشد. پوست بینی زمانی که انعطاف پذیری آن پایین باشد ضخیم تر است. در هر صورت پوست در ناحیه نوک بینی ضخیم تر می شود.
ماهیچه بینی آسیایی ها هم خصوصیات منحصر به فردی دارند که جراح برای انجام جراحی لازم است که آن ها را به طور کامل مورد بررسی قرار دهد. در برخی موارد ماهیچه های بینی کوتاه هستند که نیاز است مقداری بلند تر شوند. تمامی این بررسی ها در جلسه مشاوره قبل از جراحی بینی انجام می گیرند.

مقالات مرتبط

نتایج تحقیق بر روی رینوپلاستی های خاورمیانه

فاکتورهای مهم در فلوشیپ جراحی پلاستیک

تاثیر ضخامت پوست بر ورم بینی پس از عمل

 

**اگر به دنبال متخصص گوش و حلق و بینی خوب در تهران هستید ما لینک مربوطه را به شما پیشنهاد می کنیم.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۱]
دکتر رزیتا جعفری

دکتر رزیتا جعفری

متخصص گوش ، حلق و بینی , متولد تهران , تمام دوران تحصیلی ام تا دیپلم درتهران سپری شده است. سپس دوره پزشکی عمومی خود را در کاشان با رتبه دو ازمون پرانترنی به پایان رساندم (سال1382) سپس در رشته جراحی گوش وحلق وبینی وسروگردن دانشگاه یزد مشغول به تحصیل شده و پس از پایان تخصص(1388) دوره طرح خود را در شهر زاهدان وشهرستان مرند وسپس دربیمارستان مسیح دانشوری دانشگاه شهید بهشتی به پایان رساندم. دوره فلوشیپی رینولوژی خودرا در دانشگاه شهید بهشتی طی کرده وپس از پایان ان به جهت انجام متمرکز تر اعمال جراحی قاعده جمجمه دربیمارستان امام حسین دراین بیمارستان مشغول بکار شدم.
برچسب ها:
مقالات مرتبط
جراحی بینی استخوانی، صفر تا صد

جراحی بینی استخوانی، صفر تا صد

بینی ها را به دو فرم کلی استخوانی و گوشتی می توان تقسیم بندی نمود. تفاوت این بینی ها در ویژگی های ظاهری آن ها است که گاهی کاملا واضح است و گاهی نیاز به معاینه و بررسی...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.