09919475341 info@drjafari.net
دکتر رزیتا جعفری / بینی / چگونه عوارض بعد از جراحی بینی را کاهش دهیم؟
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

چگونه عوارض بعد از جراحی بینی را کاهش دهیم؟

چگونه عوارض بعد از جراحی بینی را کاهش دهیم؟

در سال های اخیر محبوبیت جراحی بینی و تقاضا برای این جراحی افزایش چشمگیری داشته است، بنابراین سوالاتی که در مورد جراحی بینی می شود متداول هستند. به دلیل اینکه نتیجه جراحی رینوپلاستی به وضوح معلوم است، بنابراین تجزیه و تحلیل موارد بحران این جراحی اهمیت بالایی دارد. با افزایش نرخ انجام این جراحی نرخ آسیب ها و عوارض بعد از جراحی هم رو به افزایش است.

چگونه عوارض بعد از جراحی بینی را کاهش دهیم؟

چگونه عوارض بعد از جراحی بینی را کاهش دهیم؟

بنابراین ما با این سوال مواجه می شویم که چگونه می توان مشکلات و عوارض بعد از جراحی را کاهش داد؟ به جز تکنیک جراحی نیاز داریم که در مورد نظر و رفتار جراح بینی هم صحبت کنیم. نیاز است که موارد زیر انجام گیرند:

– بیماران را مستقیماً معاینه کنیم. باید در ابتدا بفهمیم که بیمار چه انتظاری از جراحی دارد. سپس تکنیک های جراحی بر اساس نیاز بیمار از جراحی مشخص می شوند.

– جراح روند درمانی و چگونگی پیشرفت این روند را بررسی می کند. به این ترتیب هرگونه مشکل بالقوه شناسایی می شود و از بروز عوارض دیگر پیشگیری می شود.

– زمانی که مشکلی بروز می کند، درمان مناسب بدون وقفه شروع می گردد.

– اگر فرد مشکوک به هماتوم باشد لازم است که ناحیه آسیب دیده به سرعت باز شود. خارج کردن هماتوم می تواند به کاهش تورم و پیشگیری از ایجاد جای بخیه و اسکار بینجامد. بدون درمان این عارضه، فشار ناشی از هماتوم می تواند منجر به کاهش جریان خون در ناحیه و ایجاد نکروز شود.

– اگر بینی مشکوک به تورم و التهاب غیر طبیعی باشد بهتر است که ناحیه باز شود و هرگونه پروتز یا غضروف پیوندی سریعاً خارج گردد. در این وضعیت نباید درمان به تاخیر بیفتد تا عکس العمل بدن را مشاهده کرد. زیرا وضعیت فعلی در داخل بدن شاید خیلی وخیم تر باشد و در ظاهر نشان داده نشود.

 

دکتر رزیتا جعفری، متخصص گوش و حلق و بینی در فرمانیه از روش های جراحی نوین و سریع برای درمان بیماری های گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن استفاده می کند. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های 26118107 تماس بگیرید . برای ارتباط با پزشک به اینستاگرام مراجعه کنید.

 

– هیچ گونه پروتزی نباید وارد نوک بینی شود، تیغه بینی و کلوملا شود و پروتز های بینی را تنها می توان در ناحیه پل بینی به کار برد.

بیشتر بخوانید
انسداد بینی

– از استفاده از مواد جدید خودداری شود. برای اینکه ایمنی یک ماده یا محصول جدید سنجیده شود زمان لازم است. نباید به صورت کورکورانه راه دیگر جراحان را پیش گرفت و باید تائیدیه مواد جدید بررسی گردد.

– در ابتدا پروتزی که بدن واکنش نشان داده برداشته شود و سپس برای جراحی های ترمیمی دیگر اقدامات لازم صورت گیرد.

– جراحی های غیر قابل برگشت مانند جراحی کاهش قوز بینی با کم ترین میزان تهاجم انجام شود. در صورتی که جراح برای دست یابی به نتیجه سریع مقدار زیادی از ساختار بینی را از بین ببرد این مورد می تواند عوارض جبران ناپذیری داشته باشد.

– جراحی را باید بر اساس سلامت کلی بیمار و وضعیت کلی بینی برنامه ریزی نمود. بهتر است که جراحی را به صورت ایمن و با نتایج ماندگار انجام داد و انتظارات بیمار از جراحی را باید قبل از انجام عمل مورد بررسی قرار داد. حتی اگر بیمار انتظارات واقع بینانه ای نداشته باشد، جراح وظیفه دارد که بیمار را توجیه کند و نتیجه واقع بینانه را برای بیمار شرح دهد.

 

با تشکر از گروه سایت دکتر رزیتا جعفری جراح و متخصص گوش، حلق و بینی 

 

سایر مطالب 
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]
برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با پزشک