09919475341 info@drjafari.net
دکتر رزیتا جعفری / متفرقه / مکمل خوراکی آنتی اکسیدانی/ ضد التهابی در بیماری کووید ۱۹
مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه
ماوراطب دکتر رزیتا جعفری

مکمل خوراکی آنتی اکسیدانی/ ضد التهابی در بیماری کووید ۱۹

مکمل خوراکی آنتی اکسیدانی/ ضد التهابی در بیماری کووید ۱۹

بیماری فراگیر کووید ۱۹ بیماران، جوامع و سیستم سلامت سراسر دنیا را تهدید می کند. سیستم ایمنی بدن، میزان پیشرفت بیماری و مرگ و میر را مشخص می کند. طوفان سیتوکینی، ریه ها را درگیر می کند و منجر به بروز آسیب های شدید ریوی خواهد شد.
تنظیم تولید سیتوکین یکی از مهم ترین اقداماتی است که برای سایر بیماری ها نیز اعمال شده است. مصرف مواد غذایی خاص مانند اسید چرب امگا ۳ و ویتامین های آنتی اکسیدانی می توانند به تنظیم سیستم ایمنی و بهبود طوفان سیتوکین در بیماری کووید ۱۹ کمک کند.

مکمل خوراکی آنتی اکسیدانی/ ضد التهابی در بیماری کووید 19
سی بیمار مبتلا به SARS- CoV- 2 در طی چهارده روز مورد مطالعه قرار گرفتند. شرکت کنندگان به صورت رندوم به دو گروه تقسیم شدند. به یک گروه مکمل های آنتی اکسیدانی و ضد التهابی و به گروه دیگر ترکیبات ایزوکالریک داده شد.
بررسی یک هفته ای و پایه ای به همراه ثبت پارامترهای بالینی و بیوشیمی صورت گرفت. سطح فریتین سرمی، پارامترهای طوفان سیتوکین، پروتئین واکنشی C، شمارش لکوسیت، شمارش لنفوسیت ها و نسبت لنفوسیت به نوتروفیل جزء پارامترهای بیوشیمی هستند.

دکتر رزیتا جعفری، متخصص گوش و حلق و بینی در فرمانیه از روش های جراحی نوین و سریع برای درمان بیماری های گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن استفاده می کند. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های ۲۶۱۱۸۱۰۷ تماس بگیرید . برای ارتباط با پزشک به اینستاگرام مراجعه کنید.

داروهای آنتی اکسیدانی و ضد التهابی می توانند به کاهش شدت علائم کووید ۱۹ در افراد مبتلا کمک کنند.
به هر دو گروه مکمل غذایی خوراکی داده شد. این مکمل ها نباید زمان وعده های غذایی مصرف می شدند. یک قوطی مکمل دارویی حاوی پروتئین، چربی، کربوهیدرات، ویتامین A، ویتامین C، سلنیوم و زینک می باشد. مکمل گروه کنترل نیز حاوی همین ترکیبات، کالری و میزان طبیعی ویتامین های A، C، E، سلنیوم و زینک می باشد.
تمامی بیماران یک هفته بعد و چهارده روز بعد بررسی شدند.

**اگر شما کاربران گرامی  به دنبال متخصص گوش و حلق و بینی خوب در تهران هستید ما لینک مربوطه را به شما پیشنهاد می کنیم.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]
دکتر رزیتا جعفری

دکتر رزیتا جعفری

متخصص گوش ، حلق و بینی , متولد تهران , تمام دوران تحصیلی ام تا دیپلم درتهران سپری شده است. سپس دوره پزشکی عمومی خود را در کاشان با رتبه دو ازمون پرانترنی به پایان رساندم (سال1382) سپس در رشته جراحی گوش وحلق وبینی وسروگردن دانشگاه یزد مشغول به تحصیل شده و پس از پایان تخصص(1388) دوره طرح خود را در شهر زاهدان وشهرستان مرند وسپس دربیمارستان مسیح دانشوری دانشگاه شهید بهشتی به پایان رساندم. دوره فلوشیپی رینولوژی خودرا در دانشگاه شهید بهشتی طی کرده وپس از پایان ان به جهت انجام متمرکز تر اعمال جراحی قاعده جمجمه دربیمارستان امام حسین دراین بیمارستان مشغول بکار شدم.
برچسب ها:
مقالات مرتبط

سردرد رینوژنیک

سردرد رینوژنیک نوعی سردرد است که از مجرای بینی و یا سینوس‌ها شروع می‌شود.  معمولاُ به دلیل عفونت سینوسی، آلرژی‌های فصلی و یا به علت برخی از ناهنجاری‌های داخل بینی به...

بهترین متخصص گوش و حلق و بینی در تهران

بهترین متخصص گوش و حلق و بینی در شهر بزرگی مانند تهران از راه‌های مختلفی قابل دسترسی است. متخصصانی که در این حوزه فعالیت می‌کنند می‌توانند تمامی مشکلات که لذت، سکه‌ها و...

سرطان گلو

سرطان گلو

سرطان گلو یا سرطان حلق به گروهی از بیماری های سرطانی اطلاق می‌شود که در ناحیه گلو، حنجره یا لوزه‌ها ایجاد می‌شوند. این نوع سرطان‌ها به دو دسته اصلی تقسیم می‌شوند....

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *