09919475341 info@drjafari.net
دکتر رزیتا جعفری / سینوزیت / برای سردرد سینوسی چه زمانی به پزشک مراجعه کنیم؟
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
ماوراطب دکتر رزیتا جعفری

برای سردرد سینوسی چه زمانی به پزشک مراجعه کنیم؟

سردرد سینوسی

آیا سردرد سینوسی خطرناک است؟ چرا در فصل زمستان این نوع سردرد بروز بیشتری دارد؟ در برخی موارد سردرد سینوسی به سردردی گفته می شود که مربوط به عفونت سینوس ها یا سینوزیت می باشد. فرد فشاری در اطراف چشم ها، گونه ها و پیشانی احساس می کند و معمولاً این نوع سردرد به صورت ضربانی می باشد. با این حال تشخیص سردرد سینوسی آسان نمی باشد و با سردرد میگرنی اشتباه گرفته می شود.

علائم سردرد سینوسی

علائم سردرد سینوسی می تواند شامل موارد زیر باشد:

– درد، احساس فشار و تورم در گونه ها، ابروها و پیشانی
– دردی که با خم کردن سر به سمت جلو به مرور وخیم تر می شود.
– آبریزش بینی
– خستگی و بی حالی
– درد در فک و دندان های بالایی

سردرد سینوسی

سردرد سینوسی

برای سردرد سینوسی چه زمانی به پزشک مراجعه کنیم؟

– بیشتر از ۱۵ روز در ماه فرد دچار سردرد شود و به طور مکرر از مسکن استفاده کند.
– سردرد شدید باشد و با مسکن بهبود نیابد.
– سردرد بر فعالیت های روزمره فرد اختلال ایجاد کند.

علت سردرد سینوسی

اغلب سردرد های سینوسی ناشی از عفونت سینوسی نیستند و نباید با آنتی بیوتیک درمان شوند. در موارد زیر احتمال بروز سردرد سینوسی افزایش می یابد:

– سابقه میگرن یا سردرد در گذشته
– سابقه خانوادگی سردرد میگرنی یا سردرد
– تغییرات هورمونی

تشخیص سردرد سینوسی

علت اصلی سردرد به سختی قابل تشخیص است. پزشک یکسری آزمایشات و معاینات فیزیکی انجام می دهد و درباره چگونگی سردرد و علائم بیماری پرسش هایی می کند. همچنین برای تشخیص از روش های تصویربرداری زیر کمک گرفته می شود:

– سی تی اسکن – با استفاده از سی تی اسکن تصاویری از مغز و سر و سینوس ها گرفته می شود. می توان این روش را به همراه ایکس ری انجام داد.
– ام آر آی – این روش نیز با استفاده از امواج رادیویی تصاویری را از ساختار سر و مغز و سینوس ها به دست می آورد.

درمان سردرد سینوسی

در زمستان به دلیل شیوع بیشتر عفونت سینوس ها سردرد سینوسی افزایش می یابد. اکثر افرادی که به سینوزیت مبتلا هستند دچار سردردهای آزاردهنده ای هستند. این نوع سردرد ها با دارو کنترل می شوند و از شدت یافتن سردرد پیشگیری می شود. گزینه های درمانی مختلف برای این نوع سردرد به شرح زیر است:

– مسکن هایی مانند استامینوفن، ناپروکسن و ایبوپروفن همگی تا حدودی موثر هستند و درد را کاهش می دهند.
– تریپتان – اکثر افرادی که به میگرن مبتلا هستند از تریپتان استفاده می کنند. این قرص با گسترش رگ های مغزی باعث کاهش درد می شود. برخی از انواع تریپتان به شکل قرص و برخی به شکل اسپری هستند.
برخی دیگر از روش های درمانی شامل انواع دیگری از قرص ها هستند که بنابر صلاحدید پزشک و با توجه به وضعیت بیمار برای وی تجویز می گردند.

در برخی موارد سردرد سینوسی به سردردی گفته می شود که مربوط به عفونت سینوس ها یا سینوزیت می باشد. فرد فشاری در اطراف چشم ها، گونه ها و پیشانی . دکتر رزیتا جعفری متخصص گوش و حلق و بینی در تهران از روش های جراحی نوین و سریع برای درمان بیماری های گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن استفاده می کند. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های ۲۶۱۱۸۱۰۷ تماس بگیرید . برای ارتباط با پزشک به اینستاگرام مراجعه کنید.

نتیجه گیری

برای تشخیص علت سردرد مزمن حتماً به پزشک مراجعه شود و سر خود هیچ دارویی مصرف نگردد. علائم سردرد سینوسی بررسی می شود و بهترین روش درمانی و داروی مناسب برای بیمار تجویز می شود. در مواردی با درمان سینوزیت ، سردرد سینوسی هم درمان می شود.

منبع : https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/sinus-headaches/diagnosis-treatment/drc-20377584

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]
دکتر رزیتا جعفری

دکتر رزیتا جعفری

متخصص گوش ، حلق و بینی , متولد تهران , تمام دوران تحصیلی ام تا دیپلم درتهران سپری شده است. سپس دوره پزشکی عمومی خود را در کاشان با رتبه دو ازمون پرانترنی به پایان رساندم (سال1382) سپس در رشته جراحی گوش وحلق وبینی وسروگردن دانشگاه یزد مشغول به تحصیل شده و پس از پایان تخصص(1388) دوره طرح خود را در شهر زاهدان وشهرستان مرند وسپس دربیمارستان مسیح دانشوری دانشگاه شهید بهشتی به پایان رساندم. دوره فلوشیپی رینولوژی خودرا در دانشگاه شهید بهشتی طی کرده وپس از پایان ان به جهت انجام متمرکز تر اعمال جراحی قاعده جمجمه دربیمارستان امام حسین دراین بیمارستان مشغول بکار شدم.
برچسب ها:
مقالات مرتبط
بهترین جراح آندوسکوپی سینوس

بهترین جراح آندوسکوپی سینوس

اکثر افراد، روش آندوسکوپی را به عنوان یک روش تشخیصی یاد می کنند. اشتباه هم نیست اما شاید جالب باشد که بدانید، از آندوسکویی به عنوان یکی از بهترین روش های جراحی برای...

استئایتیس در رینوسینوزیت مزمن

استئایتیس در رینوسینوزیت مزمن

استئایتیس در رینوسینوزیت مزمن استئایتیس فاکتور مهمی در بررسی رینوسینوزیت مزمن است. شواهدی مبنی بر ارتباط بین استئایتیس و جراحی های مجدد و شدت رینوسینوزیت مزمن وجود...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.