09919475341 info@drjafari.net
دکتر رزیتا جعفری 4 بینی 4 رینو پلاستی ورفع مشکلات اساسی بینی
مدت زمان مطالعه 3 دقیقه

رینو پلاستی ورفع مشکلات اساسی بینی

مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]

رینو پلاستی ورفع مشکلات اساسی بینی

داشتن یک تعادل موزون بین قسمت های مختلف صورت جهت رسیدن به زیبایی اصلی اساسی می باشد و بینی نقش تعیین کننده ای در این تعادل به دلیل محل قرار گیری آن در مرکز صورت دارد، بنابراین از نظر شکل، سایز و موقعیت قرارگیری آن نسبت به سایر اجزای صورت و جمجمه باید مورد ازریابی قرار بگیرد.

رینوپلاستی در نژاد و کشور ما شایع ترین جراحی زیبایی به شمار رفته است و تهران به عنوان پایتخت رینوپلاستی جهان به حساب می آید، همچنین آمار این جراحی در ایران 7 برابر آمریکا گزارش شده است.

رینو پلاستی ورفع مشکلات اساسی بینی

رینو پلاستی ورفع مشکلات اساسی بینی

 

معیار های آنالیز بینی در رینوپلاستی

آنالیز بینی در ایرانیان پوست ضخیم، قوز روی بینی، غضروف های تحتانی ضعیف، نوک بینی پایین و عقب رفته و غیرقرینگی نوک بینی را نشان می دهد.

هدف اصلی در این گروه بازسازی ساختارهای قوی داخلی و بکارگیری گراف های قوی و قابل مشاهده است تا بتواند اثر هدفمندی به جهت پوست ضخیم در کلیت بینی این افراد ایجاد نماید.

افراد این گروه خواستار نیمرخی مناسب ونوک بینی مشخص تر و بالاتر می باشند و برداشت های زیاد از حد و اصلاح های افراطی در این گروه ظاهر های چروکیده و ناموزون به بینی می دهد که اصلا  تناسبی با ظاهر و نژاد این گروه ندارد.

بیشتر بخوانید
استئومای گوش خارجی

خصوصیات این گروه از جمله پوست ضخیم، ملاحضات خاصی را می طلبد معمولا پوست ضخیم حافظه بزرگتری داشته و این بدان معنی است که به راحتی بر روی چارچوب استخوانی-غضروفی اصلاح شده زیرین خود قرار نمی گیرد و مایع عدن زیر آن بطور طولانی تری نسبت به پوست نازک باقی می ماندو این مانع از نتیجه مطلوب مورد انتظار می شود.

دکتر رزیتا جعفری، متخصص گوش و حلق و بینی در فرمانیه از روش های جراحی نوین و سریع برای درمان بیماری های گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن استفاده می کند. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های 26118107 تماس بگیرید . برای ارتباط با پزشک به اینستاگرام مراجعه کنید.

مورد بعدی غضروف تحتانی پهن تر این افراد است که در ساختار بینی نقش مهمی دارد، تغییر شکل متناسب آن با توجه به مشخصات این گروه و استفاده از گراف های مفید به نوک بینی ایده آل تری ما را نزدیک می سازد، معمولا هرچه پوست بینی ضخیم ترو غضروف ها ضعیف تریاشد و بینی بی شکل تر به نظر بیاید نتایج مطلوب کمتری حاصل می شود. بنابراین هدف جراحی بیشتر با هدف کاهش حجم انجام می شود تا جراحی اصلاحی، و بیمار و پزشک قبل ازجراحی بر سر این امر به توافق می رسند.

پوست ضخیم تنها یک مزیت در عمل رینو پلاستی دارد وآن نیز پوشاندن نامنظمی های ظریف روی چارچوب پشت بینی می باشد.

رینوپلاستی صحیح و برطرف شدن گرفتگی بینی

گرفتگی بینی نیز از مشکلات شایع در جمعیت بوده است که دلیل اصلی آن شامل موارد زیر می باشد:

  • سینوزیت
  • التهاب بینی
  • ساختار آناتومی غیر نرمال
  • پروسه های عفونی
بیشتر بخوانید
بلفاروپلاستی

ساختار آناتومی غیر نرمال نیز شامل انحراف تیغه بینی ، دریچه های بینی داخلی و خارجی بی کفایت و بزرگی کرنه های بینی است.

بی کفایتی در دریچه های بینی تا13% عامل انسداد بینی می باشد و95% بیمارانی که بعد از اصلاح تیغه بینی همچنان از گرفتگی بینی دائمی رنج می برند نیز اشکالی در دریچه  بینی دارند، ساختار تشکیل دهنده این دریچه ها در بینی در دریچه ها مشخص بوده و بنابراین شناسایی عامل  مقصر در بی کفایتی دریچه ها یکی از اهداف اصلی قبل از جراحی می باشد، شکایت اصلی این بیماران نیزعبور ناکافی هوا از بینی است.

با تشکر از سایت خوب دکتر رزیتا جعفری متخصص گوش ، حلق و بینی

  مطالب مرتبط با این مقاله

رینوپلاستی عملکردی چیست؟

جراحی آندوسکوپی سینوس و رینوپلاستی

مصرف آنتی بیوتیک در رینوپلاستی و سپتورینوپلاستی

کیفیت زندگی بیماران بعد از رینوپلاستی

بهترین درمان پولیپ بینی

برای کسب اطلاع بیشتر درباره عمل رینوپلاستی و بهترین متخصص گوش، حلق و بینی در تهران می توانید به لینک مربوطه مراجعه نمایید.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 9 =

تماس با پزشک