09919475341 info@drjafari.net
دکتر رزیتا جعفری / بینی / تاثیر رینوپلاستی بر روی لب بالا و دندان پیشین
مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه

تاثیر رینوپلاستی بر روی لب بالا و دندان پیشین

لبخند شما، بر روی ظاهر صورت بسیار تاثیر گذار می باشد. در هنگام خندیدن، تغییراتی در صورت شما شکل می گیرد، بدین صورت که نوک بینی به سمت پایین کشیده می شود و لب بالا به سمت عقب.

معیارهای بررسی بر اساس پیگیری های 6 ماهه بعد از رینوپلاستی، عکس برداری های دقیق قبل و بعد از جراحی، توسط عکاس پزشکی حرفه ای، به دست آمده است.

61 زن و 15 مرد، با میانگین سنی 39 سال، و بعد از گذشت 16 ماه از رینوپلاستی، در این بررسی قرار گرفتند. تفاوت چشمگیری میان جراحی بینی باز و بسته وجود نداشت.

بعد از جراحی زیبایی بینی ، به هنگام خندیدن، دندان های پیشین فک فوقانی کمتر معلوم می شوند، به خصوص زمانی که ماهیچه های عضلات پایینی تیغه بینی درگیر می شوند. بررسی وضعیت لب بالای بیمار، تاثیر بسیاری بر نتیجه جراحی دارد.

جراحی بینی 2

رینوپلاستی بر روی ظاهر لب بالا تاثیری می گذارد، بدین صورت که لب را کشیده می کند، اما در واقع تاثیری بر ارتفاع لب نمی گذارد. در طی جراحی رینوپلاستی، جراح بینی نوک بینی را به سمت بالا می کشد و کولوملا را کوتاه می کند. ترکیب این دو مورد با هم، ظاهر لب را بالاتر از حالت قبل نشان می دهد. تغییر فرم لب، یکی از اثرات رینوپلاستی است.

برخی از بیماران، بعد از جراحی بینی ، ضعیف شدگی عضلات لب بالا را دارند که این حالت موقتی است و بعد از گذشت 1 تا 2 هفته بعد از جراحی، برطرف خواهد شد.  اما بهبود این وضعیت نیز باعث نمی شود که دندان های فک فوقانی در هنگام خنده، بیشتر از قبل دیده شوند.

همواره میان فرم لب بالا و فرم بینی، ارتباط وجود دارد. افرادی که بینی ظریفی دارند، تغییر بسیار کمی از لب بالا در زمان خندیدن در آن ها دیده می شود. در جراحی بینی در نظر گرفتن فاصله بینی و لب بالا بسیار مهم است. زیرا که جراحی بینی بر روی میزان دیده شدن دندان های پیشین فک فوقانی تاثیر می گذارد.

Source: https://www.realself.com

با تشکر مدیریت سایت دکتر رزیتا جعفری متخصص گوش و حلق و بینی

سایرمطالب و خدمات دکتر رزیتاجعفری

پولیپ بینی

بهترین درمان پولیپ بینی

جراحی آندوسکوپی پولیپ بینی

رینوپلاستی و رفع مشکلات اساسی بینی

رینوسینوزیت مزمن

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با پزشک