09919475341 info@drjafari.net
دکتر رزیتا جعفری / بینی / تاثیر رینوپلاستی بر روی لب بالا و دندان پیشین
مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه
ماوراطب دکتر رزیتا جعفری

تاثیر رینوپلاستی بر روی لب بالا و دندان پیشین

لبخند شما، بر روی ظاهر صورت بسیار تاثیر گذار می باشد. در هنگام خندیدن، تغییراتی در صورت شما شکل می گیرد، بدین صورت که نوک بینی به سمت پایین کشیده می شود و لب بالا به سمت عقب.

معیارهای بررسی بر اساس پیگیری های ۶ ماهه بعد از رینوپلاستی، عکس برداری های دقیق قبل و بعد از جراحی، توسط عکاس پزشکی حرفه ای، به دست آمده است.

۶۱ زن و ۱۵ مرد، با میانگین سنی ۳۹ سال، و بعد از گذشت ۱۶ ماه از رینوپلاستی، در این بررسی قرار گرفتند. تفاوت چشمگیری میان جراحی بینی باز و بسته وجود نداشت.

بعد از جراحی زیبایی بینی ، به هنگام خندیدن، دندان های پیشین فک فوقانی کمتر معلوم می شوند، به خصوص زمانی که ماهیچه های عضلات پایینی تیغه بینی درگیر می شوند. بررسی وضعیت لب بالای بیمار، تاثیر بسیاری بر نتیجه جراحی دارد.

جراحی بینی 2

رینوپلاستی بر روی ظاهر لب بالا تاثیری می گذارد، بدین صورت که لب را کشیده می کند، اما در واقع تاثیری بر ارتفاع لب نمی گذارد. در طی جراحی رینوپلاستی، جراح بینی نوک بینی را به سمت بالا می کشد و کولوملا را کوتاه می کند. ترکیب این دو مورد با هم، ظاهر لب را بالاتر از حالت قبل نشان می دهد. تغییر فرم لب، یکی از اثرات رینوپلاستی است.

برخی از بیماران، بعد از جراحی بینی ، ضعیف شدگی عضلات لب بالا را دارند که این حالت موقتی است و بعد از گذشت ۱ تا ۲ هفته بعد از جراحی، برطرف خواهد شد.  اما بهبود این وضعیت نیز باعث نمی شود که دندان های فک فوقانی در هنگام خنده، بیشتر از قبل دیده شوند.

همواره میان فرم لب بالا و فرم بینی، ارتباط وجود دارد. افرادی که بینی ظریفی دارند، تغییر بسیار کمی از لب بالا در زمان خندیدن در آن ها دیده می شود. در جراحی بینی در نظر گرفتن فاصله بینی و لب بالا بسیار مهم است. زیرا که جراحی بینی بر روی میزان دیده شدن دندان های پیشین فک فوقانی تاثیر می گذارد.

Source: https://www.realself.com

با تشکر مدیریت سایت دکتر رزیتا جعفری متخصص گوش و حلق و بینی

سایرمطالب و خدمات دکتر رزیتاجعفری

پولیپ بینی

بهترین درمان پولیپ بینی

جراحی آندوسکوپی پولیپ بینی

رینوپلاستی و رفع مشکلات اساسی بینی

رینوسینوزیت مزمن

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]
دکتر رزیتا جعفری

دکتر رزیتا جعفری

متخصص گوش ، حلق و بینی , متولد تهران , تمام دوران تحصیلی ام تا دیپلم درتهران سپری شده است. سپس دوره پزشکی عمومی خود را در کاشان با رتبه دو ازمون پرانترنی به پایان رساندم (سال1382) سپس در رشته جراحی گوش وحلق وبینی وسروگردن دانشگاه یزد مشغول به تحصیل شده و پس از پایان تخصص(1388) دوره طرح خود را در شهر زاهدان وشهرستان مرند وسپس دربیمارستان مسیح دانشوری دانشگاه شهید بهشتی به پایان رساندم. دوره فلوشیپی رینولوژی خودرا در دانشگاه شهید بهشتی طی کرده وپس از پایان ان به جهت انجام متمرکز تر اعمال جراحی قاعده جمجمه دربیمارستان امام حسین دراین بیمارستان مشغول بکار شدم.
مقالات مرتبط
جراحی بینی استخوانی، صفر تا صد

جراحی بینی استخوانی، صفر تا صد

بینی ها را به دو فرم کلی استخوانی و گوشتی می توان تقسیم بندی نمود. تفاوت این بینی ها در ویژگی های ظاهری آن ها است که گاهی کاملا واضح است و گاهی نیاز به معاینه و بررسی...

متخصص گوش و حلق و بینی خوب در تهران

متخصص گوش و حلق و بینی خوب در تهران

متخصص گوش و حلق و بینی خوب در زمینه جراحی بینی با هدف درمانی و زیبایی، اختلالات مربوط به بینی، گوش و حنجره را درمان می کند. یک متخصص گوش و حلق و بینی خوب باید هم در...

جراحی زیبایی بینی

جراحی زیبایی بینی

جراحی زیبایی بینی یکی از شایع ترین جراحی های زیبایی می باشد که علاوه بر بهبود ظاهر و در برخی موارد عملکرد  بینی ارتباط خوشایندتری را بین بینی و دیگر اجزای صورت برقرار...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *