09919475341 info@drjafari.net
دکتر رزیتا جعفری / بینی / ارتباط کیفیت خواب و خطرات آپنه خواب و جراحی بینی
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
ماوراطب دکتر رزیتا جعفری

ارتباط کیفیت خواب و خطرات آپنه خواب و جراحی بینی

ارتباط کیفیت خواب و خطرات آپنه خواب و جراحی بینی

رینوپلاستی زیبایی یکی از ۵ جراحی زیبایی است که در سطح جهان انجام می شود. با رشد تقاضا برای جراحی بینی، یک نیاز مبرم برای تحقیق درباره بیمارانی که جراحی زیبایی بینی انجام داده اند دیده شده است. تا نه تنها درصد رضایت از نتیجه ظاهر بینی افزایش یابد، بلکه بیماری های مرتبط و اختلالات مربوط به سیستم تنفسی بینی هم رفع گردند.


هدف از این ارزیابی بررسی کیفیت خواب و خطرات انسداد بینی و آپنه خواب در بیمارانی است که رینوپلاستی را با هدف زیبایی انجام داده اند. در این تحقیق بیماران از سن ۱۸ سال تا ۶۵ سال بوده اند و جراحی زیبایی بینی انجام داده اند. ما ۴۶ بیمار را مورد بررسی قرار دادیم. دو نفر از بیماران به دلیل قرار نرگفتن در رنج سنی از تحقیقات خارج شدند. نتایج اصلی و اندازه گیری هایی که از این تحقیقات به دست آمد؛ رینوسکوپی خارجی و ارزیابی هایی که بعد از آن انجام شد، مورد استفاده قرار گرفت. الگوی خر و پف این افراد هم مورد بررسی قرار گرفت.
از ۴۴ بیمار یا شرکت کننده، ۱۸ مورد یا ۴۱ درصد از آن ها مرد بودند و ۲۶ نفر یا ۵۹ درصد از آن ها زن بودند. ۸۲ درصد از بیماران کیفیت خواب مناسبی نداشتند. ۴۶ درصد از آن ها در طول روز خواب زیادی داشتند. احتمال بالایی وجود دارد که آپنه خواب انسدادی در ۲۷ درصد از آن ها دیده شود. البته مقایسات لازم بین گروه های مختلف انجام گرفته است. گروه های مختلفی که کیفیت خواب مناسب و یا ضعیفی داشته اند. در افرادی که کیفیت خواب ضعیفی داشته اند، احتمال بیشتری وجود داشت که آپنه خواب رخ دهد.
نتیجه گیری
نتیجه ای که از این مطالعات گرفته شده است، درصد بالایی از افراد کیفیت خواب مناسبی نداشته اند. تمامی شرکت کننده ها که بیشتر در معرض آپنه خواب انسدادی بوده اند، در طبقه بندی افرادی قرار گرفتند که کیفیت خواب ضعیفی دارند. یک رابطه ای بین خطر آپنه انسدادی خواب و علائمی که بعد از جراحی بینی مشاهده می شود، دیده شده است.

دکتر رزیتا جعفری، متخصص گوش و حلق و بینی در فرمانیه از روش های جراحی نوین و سریع برای درمان بیماری های گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن استفاده می کند. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های ۲۶۱۱۸۱۰۷ تماس بگیرید . برای ارتباط با پزشک به اینستاگرام مراجعه کنید.

منبع : https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/31890086

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]
دکتر رزیتا جعفری

دکتر رزیتا جعفری

متخصص گوش ، حلق و بینی , متولد تهران , تمام دوران تحصیلی ام تا دیپلم درتهران سپری شده است. سپس دوره پزشکی عمومی خود را در کاشان با رتبه دو ازمون پرانترنی به پایان رساندم (سال1382) سپس در رشته جراحی گوش وحلق وبینی وسروگردن دانشگاه یزد مشغول به تحصیل شده و پس از پایان تخصص(1388) دوره طرح خود را در شهر زاهدان وشهرستان مرند وسپس دربیمارستان مسیح دانشوری دانشگاه شهید بهشتی به پایان رساندم. دوره فلوشیپی رینولوژی خودرا در دانشگاه شهید بهشتی طی کرده وپس از پایان ان به جهت انجام متمرکز تر اعمال جراحی قاعده جمجمه دربیمارستان امام حسین دراین بیمارستان مشغول بکار شدم.
برچسب ها:
مقالات مرتبط
جراحی بینی استخوانی، صفر تا صد

جراحی بینی استخوانی، صفر تا صد

بینی ها را به دو فرم کلی استخوانی و گوشتی می توان تقسیم بندی نمود. تفاوت این بینی ها در ویژگی های ظاهری آن ها است که گاهی کاملا واضح است و گاهی نیاز به معاینه و بررسی...

متخصص گوش و حلق و بینی خوب در تهران

متخصص گوش و حلق و بینی خوب در تهران

متخصص گوش و حلق و بینی خوب در زمینه جراحی بینی با هدف درمانی و زیبایی، اختلالات مربوط به بینی، گوش و حنجره را درمان می کند. یک متخصص گوش و حلق و بینی خوب باید هم در...

جراحی زیبایی بینی

جراحی زیبایی بینی

جراحی زیبایی بینی یکی از شایع ترین جراحی های زیبایی می باشد که علاوه بر بهبود ظاهر و در برخی موارد عملکرد  بینی ارتباط خوشایندتری را بین بینی و دیگر اجزای صورت برقرار...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *