09919475341 info@drjafari.net
دکتر رزیتا جعفری / بینی / ارتباط بین درد و رضایت بیمار بعد از عمل
مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه
ماوراطب دکتر رزیتا جعفری

ارتباط بین درد و رضایت بیمار بعد از عمل

ارتباط بین درد و رضایت بیمار بعد از عمل رینوپلاستی

به دلیل به تعادل رسانیدن درد بعد از رینوپلاستی و استفاده درست از داروهای کنترل درد و مسکن، سعی شده است که مطالعات زیادی انجام گیرد. در صورتی که درد به مقدار کافی کنترل نشود احتمال دارد که بیماران از انتخابی که برای انجام جراحی انجام داده اند پشیمان باشند. در یک مطالعه سعی شده است که ارتباط بین درد و رضایت بیمار بعد از عمل به دست آید.
تعداد قرص های اکسیکودون که بیماران استفاده کرده اند، مقدار استفاده از نارکوتیک و نتیجه زیبایی و عملکردی رینوپلاستی ثبت شده است. درک درد، نتیجه جراحی و مقدار استفاده از اکسی کودون بر اساس جنسیت بیماران مورد بررسی قرار گرفت.
در طول این مطالعه ۱۰۴ بیمار مورد بررسی قرار گرفتند که ۶ نفر از آن ها در ادامه آزمایش حضور نداشند. نتیجه این مطالعه ارتباطی با جنسیت نداشت. افرادی که دردی کمتر از دردی که انتظار داشته اند را تجربه کردند، بهبود بیشتری در عملکرد بینی داشته اند. ولی این ارتباط در بیمارانی که رینوپلاستی را با قصد زیبایی انجام داده بودند دیده نشد.
این مطالعه برای اولین بار انجام گرفت. اطلاعات به دست آمده از این مطالعه کمک می کند که برای بیمارانی که قصد جراحی برای اصلاح تنفس دارند، از روش های مناسبی برای کنترل درد استفاده شود تا درصد رضایت بیمار افزایش یابد.

دکتر رزیتا جعفری، متخصص گوش و حلق و بینی در فرمانیه از روش های جراحی نوین و سریع برای درمان بیماری های گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن استفاده می کند. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های ۲۶۱۱۸۱۰۷ تماس بگیرید . برای ارتباط با پزشک به اینستاگرام مراجعه کنید.

منبع : https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/31536105

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]
دکتر رزیتا جعفری

دکتر رزیتا جعفری

متخصص گوش ، حلق و بینی , متولد تهران , تمام دوران تحصیلی ام تا دیپلم درتهران سپری شده است. سپس دوره پزشکی عمومی خود را در کاشان با رتبه دو ازمون پرانترنی به پایان رساندم (سال1382) سپس در رشته جراحی گوش وحلق وبینی وسروگردن دانشگاه یزد مشغول به تحصیل شده و پس از پایان تخصص(1388) دوره طرح خود را در شهر زاهدان وشهرستان مرند وسپس دربیمارستان مسیح دانشوری دانشگاه شهید بهشتی به پایان رساندم. دوره فلوشیپی رینولوژی خودرا در دانشگاه شهید بهشتی طی کرده وپس از پایان ان به جهت انجام متمرکز تر اعمال جراحی قاعده جمجمه دربیمارستان امام حسین دراین بیمارستان مشغول بکار شدم.
برچسب ها:
مقالات مرتبط

تومورهای بینی و سینوس

تومورهای بینی و سینوس انواع مختلفی دارند. طبق مطالعات انجام شده، ۶۰ و ۷۰ درصد این تومورها در قسمت بالایی سینوس فک و در گونه‌ها ایجاد می‌شوند. ۲۰ تا ۳۰ درصد آنها در حفره...

آنژیوفیبروم بینی

آنژیوفیبروم بینی

آنژیوفیبروم رایج ترین تومور بینی است که خوش خیم بوده تومور خوش خیم در ناحیه پشت بینی، سینوس ها و قاعده جمجمه است. بیشترین احتمال بروز این تومور در افراد بین سنین 7 تا...

سرماخوردگی بعد از عمل زیبایی بینی

سرماخوردگی بعد از عمل زیبایی بینی

امروزه بسیاری از افراد به دلیل شکل و ظاهر بینی خود دچار کاهش اعتماد به نفس می شوند. اما جای نگرانی نیست و افراد می توانند با انجام عمل زیبایی بینی این مشکل را برطرف...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *