09919475341 info@drjafari.net
دکتر رزیتا جعفری / بینی / گچ بینی بعد از عمل زیبایی
مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه
ماوراطب دکتر رزیتا جعفری

گچ بینی بعد از عمل زیبایی

آیا استفاده از اسپلینت یا گچ بینی بعد از رینوپلاستی ضروری است؟

رینوپلاستی یکی از جراحی های متداول و چالش برانگیز است. جراحی ثانویه استئوتومی به طور روتین در بیشتر موارد انجام می گیرد. بیشتر جراحان عادت دارند که بعد از جراحی از اسپلینت یا گچ در محیط خارجی بینی استفاده کنند تا موقعیت بافت بینی و استخوان های بینی بعد از جراحی تثبیت شود. این اسپلینت ها به طور گسترده برای حمایت از بافت بینی به کار می روند. ولی این اسپلینت ها معایب بسیاری دارند. بنابراین در یک مطالعه نتیجه عدم استفاده از اسپلینت بر جراحی بینی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.


۲۱۱ بیمار که تحت جراحی رینوپلاستی قرار گرفتند در این مطالعه مورد بررسی قرار گرفتند. تمامی این بیماران توسط یک جراح مورد جراحی قرار گرفتند و از تکنیک جراحی باز استفاده شده است. بعد از جراحی چسب جراحی و پانسمان مخصوص بر روی بینی قرار گرفت و از اسپلینت استفاده نشد. بعد از ۱۸ ماه این بیماران مورد بررسی قرار گرفتند. نیاز به جراحی ثانویه، پیچیدگی های ناشی از جراحی و پهنای استخوان بینی ثبت شد.

نتیجه گیری

پیچیدگی های ناشی از جراحی و درصد انجام جراحی های ثانویه در این بیماران مورد بررسی قرار گرفت. در نهایت نزدیک به ۸۰ درصد از بیماران شاهد کاهش پهنای استخوان بینی بوده اند.
بنابراین تحقیقات استفاده از اسپلینت بینی نباید به طور روتین مورد استفاده قرار گیرد.

دکتر رزیتا جعفری، متخصص گوش و حلق و بینی در فرمانیه از روش های جراحی نوین و سریع برای درمان بیماری های گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن استفاده می کند. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های ۲۶۱۱۸۱۰۷ تماس بگیرید . برای ارتباط با پزشک به اینستاگرام مراجعه کنید.

منبع : https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/31592389

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]
دکتر رزیتا جعفری

دکتر رزیتا جعفری

متخصص گوش ، حلق و بینی , متولد تهران , تمام دوران تحصیلی ام تا دیپلم درتهران سپری شده است. سپس دوره پزشکی عمومی خود را در کاشان با رتبه دو ازمون پرانترنی به پایان رساندم (سال1382) سپس در رشته جراحی گوش وحلق وبینی وسروگردن دانشگاه یزد مشغول به تحصیل شده و پس از پایان تخصص(1388) دوره طرح خود را در شهر زاهدان وشهرستان مرند وسپس دربیمارستان مسیح دانشوری دانشگاه شهید بهشتی به پایان رساندم. دوره فلوشیپی رینولوژی خودرا در دانشگاه شهید بهشتی طی کرده وپس از پایان ان به جهت انجام متمرکز تر اعمال جراحی قاعده جمجمه دربیمارستان امام حسین دراین بیمارستان مشغول بکار شدم.
برچسب ها:
مقالات مرتبط
جراحی بینی استخوانی، صفر تا صد

جراحی بینی استخوانی، صفر تا صد

بینی ها را به دو فرم کلی استخوانی و گوشتی می توان تقسیم بندی نمود. تفاوت این بینی ها در ویژگی های ظاهری آن ها است که گاهی کاملا واضح است و گاهی نیاز به معاینه و بررسی...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.