09919475341 info@drjafari.net
دکتر رزیتا جعفری / بینی / گچ بینی بعد از عمل زیبایی
مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه

گچ بینی بعد از عمل زیبایی

آیا استفاده از اسپلینت یا گچ بینی بعد از رینوپلاستی ضروری است؟

رینوپلاستی یکی از جراحی های متداول و چالش برانگیز است. جراحی ثانویه استئوتومی به طور روتین در بیشتر موارد انجام می گیرد. بیشتر جراحان عادت دارند که بعد از جراحی از اسپلینت یا گچ در محیط خارجی بینی استفاده کنند تا موقعیت بافت بینی و استخوان های بینی بعد از جراحی تثبیت شود. این اسپلینت ها به طور گسترده برای حمایت از بافت بینی به کار می روند. ولی این اسپلینت ها معایب بسیاری دارند. بنابراین در یک مطالعه نتیجه عدم استفاده از اسپلینت بر جراحی بینی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.


211 بیمار که تحت جراحی رینوپلاستی قرار گرفتند در این مطالعه مورد بررسی قرار گرفتند. تمامی این بیماران توسط یک جراح مورد جراحی قرار گرفتند و از تکنیک جراحی باز استفاده شده است. بعد از جراحی چسب جراحی و پانسمان مخصوص بر روی بینی قرار گرفت و از اسپلینت استفاده نشد. بعد از 18 ماه این بیماران مورد بررسی قرار گرفتند. نیاز به جراحی ثانویه، پیچیدگی های ناشی از جراحی و پهنای استخوان بینی ثبت شد.

نتیجه گیری

پیچیدگی های ناشی از جراحی و درصد انجام جراحی های ثانویه در این بیماران مورد بررسی قرار گرفت. در نهایت نزدیک به 80 درصد از بیماران شاهد کاهش پهنای استخوان بینی بوده اند.
بنابراین تحقیقات استفاده از اسپلینت بینی نباید به طور روتین مورد استفاده قرار گیرد.

دکتر رزیتا جعفری، متخصص گوش و حلق و بینی در فرمانیه از روش های جراحی نوین و سریع برای درمان بیماری های گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن استفاده می کند. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های 26118107 تماس بگیرید . برای ارتباط با پزشک به اینستاگرام مراجعه کنید.

منبع : https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/31592389

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با پزشک