09919475341 info@drjafari.net
دکتر رزیتا جعفری 4 سینوزیت 4 رینوسینوزیت مزمن
مدت زمان مطالعه 2 دقیقه

رینوسینوزیت مزمن

مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

رینوسینوزیت مزمن

اختلال بویایی یکی از علامت های اصلی در بیماران مبتلا به رینوسینوزیت مزمن است. برای درمان سینوزیت مزمن در ابتدا نیاز است که اختلال بویایی بررسی شود و سپس برای جراحی اقدام گردد. اختلال بویایی بر کیفیت زندگی افراد و حس چشایی آن ها تاثیر می گذارد. در این مقاله به نکات کلیدی تاثیر جراحی اندوسکوپی سینوس بر اختلال بویایی اشاره می کنیم. طی بررسی و تحقیقاتی که در این زمینه صورت گرفته است اطلاعات مفیدی در اختیار بیماران مبتلا به رینوسینوزیت مزمن قرار می گیرد. طبیعت مزمن بیماری رینوسینوزیت باعث می شود که بررسی اختلال بویایی در بیمارن مبتلا برای تمام عمر، امری ضروری باشد.

رینوسینوزیت مزمن

رینوسینوزیت مزمن

اختلال بویایی علامت شایع رینوسینوزیت مزمن است که در 30 تا 80 درصد از بیماران دیده می شود. گرچه این اختلاف شدید در درصد گزارشی مربوط به مهارت جراح، بیماری زمینه ای و دیگر فاکتورها می باشد. البته این مساله بر تشخیص درست بیماری و انتخاب تکنیک های جراحی مناسب تاکید دارد.
پاتوفیزیولوژی اختلال بویایی در بیماران مبتلا به رینوسینوزیت مزمن به فاکتورهای بسیاری مربوط است و انسداد بینی و حس بویایی بینی عوامل مهمی در این مورد هستند. پاتولوژی انسدادی مشکلات بسیاری را موجب می شود که از جمله می توان به پولیپ های بینی، ادم یا تورم لایه مخاطی، چسبندگی و انحراف تیغه بینی اشاره کرد. با وجود تورم و التهابات، تشخیص بیماری سخت تر می شود.
بیماران مبتلا به رینوسینوزیت مزمن به درجات گوناگونی از اختلال بویایی مبتلا هستند و درجاتی از پولیپ بینی را تجربه می کنند.

منبع : https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6051306/

دکتر رزیتا جعفری، متخصص گوش و حلق و بینی در فرمانیه از روش های جراحی نوین و سریع برای درمان بیماری های گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن استفاده می کند. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های 26118107 تماس بگیرید . برای ارتباط با پزشک به اینستاگرام مراجعه کنید.

 

  مطالب مرتبط با این مقاله

رینوپلاستی عملکردی چیست؟

جراحی آندوسکوپی سینوس و رینوپلاستی

مصرف آنتی بیوتیک در رینوپلاستی و سپتورینوپلاستی

کیفیت زندگی بیماران بعد از رینوپلاستی

بهترین درمان پولیپ بینی

رینو پلاستی ورفع مشکلات اساسی بینی

برای کسب اطلاع بیشتر درباره عمل رینوپلاستی و بهترین متخصص گوش، حلق و بینی در تهران می توانید به لینک مربوطه مراجعه نمایید.

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − چهار =

تماس با پزشک