09919475341 info@drjafari.net
دکتر رزیتا جعفری / سینوزیت / رینوسینوزیت مزمن
مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه
ماوراطب دکتر رزیتا جعفری

رینوسینوزیت مزمن

رینوسینوزیت مزمن

اختلال بویایی یکی از علامت های اصلی در بیماران مبتلا به رینوسینوزیت مزمن است. برای درمان سینوزیت مزمن در ابتدا نیاز است که اختلال بویایی بررسی شود و سپس برای جراحی اقدام گردد. اختلال بویایی بر کیفیت زندگی افراد و حس چشایی آن ها تاثیر می گذارد. در این مقاله به نکات کلیدی تاثیر جراحی اندوسکوپی سینوس بر اختلال بویایی اشاره می کنیم. طی بررسی و تحقیقاتی که در این زمینه صورت گرفته است اطلاعات مفیدی در اختیار بیماران مبتلا به رینوسینوزیت مزمن قرار می گیرد. طبیعت مزمن بیماری رینوسینوزیت باعث می شود که بررسی اختلال بویایی در بیمارن مبتلا برای تمام عمر، امری ضروری باشد.

رینوسینوزیت مزمن

رینوسینوزیت مزمن

اختلال بویایی علامت شایع رینوسینوزیت مزمن است که در ۳۰ تا ۸۰ درصد از بیماران دیده می شود. گرچه این اختلاف شدید در درصد گزارشی مربوط به مهارت جراح، بیماری زمینه ای و دیگر فاکتورها می باشد. البته این مساله بر تشخیص درست بیماری و انتخاب تکنیک های جراحی مناسب تاکید دارد.
پاتوفیزیولوژی اختلال بویایی در بیماران مبتلا به رینوسینوزیت مزمن به فاکتورهای بسیاری مربوط است و انسداد بینی و حس بویایی بینی عوامل مهمی در این مورد هستند. پاتولوژی انسدادی مشکلات بسیاری را موجب می شود که از جمله می توان به پولیپ های بینی، ادم یا تورم لایه مخاطی، چسبندگی و انحراف تیغه بینی اشاره کرد. با وجود تورم و التهابات، تشخیص بیماری سخت تر می شود.
بیماران مبتلا به رینوسینوزیت مزمن به درجات گوناگونی از اختلال بویایی مبتلا هستند و درجاتی از پولیپ بینی را تجربه می کنند.

منبع : https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6051306/

دکتر رزیتا جعفری، متخصص گوش و حلق و بینی در فرمانیه از روش های جراحی نوین و سریع برای درمان بیماری های گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن استفاده می کند. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های ۲۶۱۱۸۱۰۷ تماس بگیرید . برای ارتباط با پزشک به اینستاگرام مراجعه کنید.

 

  مطالب مرتبط با این مقاله

رینوپلاستی عملکردی چیست؟

جراحی آندوسکوپی سینوس و رینوپلاستی

مصرف آنتی بیوتیک در رینوپلاستی و سپتورینوپلاستی

کیفیت زندگی بیماران بعد از رینوپلاستی

بهترین درمان پولیپ بینی

رینو پلاستی ورفع مشکلات اساسی بینی

برای کسب اطلاع بیشتر درباره عمل رینوپلاستی و بهترین متخصص گوش، حلق و بینی در تهران می توانید به لینک مربوطه مراجعه نمایید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]
دکتر رزیتا جعفری

دکتر رزیتا جعفری

متخصص گوش ، حلق و بینی , متولد تهران , تمام دوران تحصیلی ام تا دیپلم درتهران سپری شده است. سپس دوره پزشکی عمومی خود را در کاشان با رتبه دو ازمون پرانترنی به پایان رساندم (سال1382) سپس در رشته جراحی گوش وحلق وبینی وسروگردن دانشگاه یزد مشغول به تحصیل شده و پس از پایان تخصص(1388) دوره طرح خود را در شهر زاهدان وشهرستان مرند وسپس دربیمارستان مسیح دانشوری دانشگاه شهید بهشتی به پایان رساندم. دوره فلوشیپی رینولوژی خودرا در دانشگاه شهید بهشتی طی کرده وپس از پایان ان به جهت انجام متمرکز تر اعمال جراحی قاعده جمجمه دربیمارستان امام حسین دراین بیمارستان مشغول بکار شدم.
برچسب ها:
مقالات مرتبط
بهترین جراح آندوسکوپی سینوس

بهترین جراح آندوسکوپی سینوس

اکثر افراد، روش آندوسکوپی را به عنوان یک روش تشخیصی یاد می کنند. اشتباه هم نیست اما شاید جالب باشد که بدانید، از آندوسکویی به عنوان یکی از بهترین روش های جراحی برای...

استئایتیس در رینوسینوزیت مزمن

استئایتیس در رینوسینوزیت مزمن

استئایتیس در رینوسینوزیت مزمن استئایتیس فاکتور مهمی در بررسی رینوسینوزیت مزمن است. شواهدی مبنی بر ارتباط بین استئایتیس و جراحی های مجدد و شدت رینوسینوزیت مزمن وجود...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *