09919475341 info@drjafari.net
دکتر رزیتا جعفری / بینی / کیفیت زندگی بیماران بعد از رینوپلاستی
مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه
ماوراطب دکتر رزیتا جعفری

کیفیت زندگی بیماران بعد از رینوپلاستی

کیفیت زندگی بیماران بعد از رینوپلاستی

هدف از ارائه این بررسی، ارزیابی اثرات دراز مدت رینوپلاستی بر کیفیت زندگی بیماران می باشد.

این تحقیق بر روی ۱۰۰ بیمار (۳۴ مرد و ۶۶ زن) با میانگین سنی ۳۶.۴ صورت گرفت. این تحقیق در طول ۳ سال و با هدف ارزیابی اثرات دراز مدت جراحی بینی بر کیفیت زندگی بیماران صورت گرفته  تمام اثرات کوتاه مدت و گذرای این جراحی حذف شده است.  زمان سپری شده میان جراحی و زمان مطالعه و بررسی در حدود ۳ تا ۱۳ سال است.

کیفیت زندگی بیماران بعد از رینوپلاستی

حس اعتماد به نفس :

این جراحی به ویژه در زنان باعث افزایش اعتماد به نفس و بالا رفتن حس خوشاید نسبت به خود می شود چرا که زنان بیش از مردان به زیبایی ظاهری خود اهمیت می دهند و این امر مربوط به غریزه آنهاست . یک زن زمانی که نسبت به ظاهر خود حس خوبی پیدا می کند و از درون ارضا می شود ، می تواند روحیه خود را تجدید کرده و با حس شاداب و سرزنده خود از ارتباطات اجتماعی و انسانی بهره بگیرد . چه بسا زنانی که به دلیل ظاهر ناشایست گوشه گیر بوده و به ملامت و سرزنش خود می پردازند . لازم به ذکر است که جراحی بینی تاثیر زیادی بر تغییر و دگرگونی چهره و بهبودی وضع صورت دارد . زیرا بینی عضوی برجسته در میانی ترین ناحیه صورت است .

نتایج

از ۱۰۰ بیمار موجود در ارزیابی، ۹۲ مورد از پیشرفت و بهبود کیفیت زندگی خود بعد از رینوپلاستی رضایت کامل دارند. ۹۷ مورد کیفیت بهتری را گزارش دادند، و تنها ۳ مورد از کیفیت زندگی شان راضی نبودند. در کل، زندگی بیماران بعد از رینوپلاستی به طور قابل توجهی پیشرفت کرده است.

نتیجه گیری

ارائه بررسی دراز مدت با استفاده از ابزارهای معتبر و موثقی صورت گرفته و در نهایت این نتیجه گیری به دست آمد که رینوپلاستی کیفیت زندگی بیماران را بهبود می بخشد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]
دکتر رزیتا جعفری

دکتر رزیتا جعفری

متخصص گوش ، حلق و بینی , متولد تهران , تمام دوران تحصیلی ام تا دیپلم درتهران سپری شده است. سپس دوره پزشکی عمومی خود را در کاشان با رتبه دو ازمون پرانترنی به پایان رساندم (سال1382) سپس در رشته جراحی گوش وحلق وبینی وسروگردن دانشگاه یزد مشغول به تحصیل شده و پس از پایان تخصص(1388) دوره طرح خود را در شهر زاهدان وشهرستان مرند وسپس دربیمارستان مسیح دانشوری دانشگاه شهید بهشتی به پایان رساندم. دوره فلوشیپی رینولوژی خودرا در دانشگاه شهید بهشتی طی کرده وپس از پایان ان به جهت انجام متمرکز تر اعمال جراحی قاعده جمجمه دربیمارستان امام حسین دراین بیمارستان مشغول بکار شدم.
برچسب ها:
مقالات مرتبط
جراحی بینی استخوانی، صفر تا صد

جراحی بینی استخوانی، صفر تا صد

بینی ها را به دو فرم کلی استخوانی و گوشتی می توان تقسیم بندی نمود. تفاوت این بینی ها در ویژگی های ظاهری آن ها است که گاهی کاملا واضح است و گاهی نیاز به معاینه و بررسی...

متخصص گوش و حلق و بینی خوب در تهران

متخصص گوش و حلق و بینی خوب در تهران

متخصص گوش و حلق و بینی خوب در زمینه جراحی بینی با هدف درمانی و زیبایی، اختلالات مربوط به بینی، گوش و حنجره را درمان می کند. یک متخصص گوش و حلق و بینی خوب باید هم در...

جراحی زیبایی بینی

جراحی زیبایی بینی

جراحی زیبایی بینی یکی از شایع ترین جراحی های زیبایی می باشد که علاوه بر بهبود ظاهر و در برخی موارد عملکرد  بینی ارتباط خوشایندتری را بین بینی و دیگر اجزای صورت برقرار...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *