09919475341 info@drjafari.net
دکتر رزیتا جعفری / بینی / کیفیت زندگی بیماران بعد از رینوپلاستی
مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه

کیفیت زندگی بیماران بعد از رینوپلاستی

کیفیت زندگی بیماران بعد از رینوپلاستی

هدف از ارائه این بررسی، ارزیابی اثرات دراز مدت رینوپلاستی بر کیفیت زندگی بیماران می باشد.

این تحقیق بر روی 100 بیمار (34 مرد و 66 زن) با میانگین سنی 36.4 صورت گرفت. این تحقیق در طول 3 سال و با هدف ارزیابی اثرات دراز مدت جراحی بینی بر کیفیت زندگی بیماران صورت گرفته  تمام اثرات کوتاه مدت و گذرای این جراحی حذف شده است.  زمان سپری شده میان جراحی و زمان مطالعه و بررسی در حدود 3 تا 13 سال است.

کیفیت زندگی بیماران بعد از رینوپلاستی

حس اعتماد به نفس :

این جراحی به ویژه در زنان باعث افزایش اعتماد به نفس و بالا رفتن حس خوشاید نسبت به خود می شود چرا که زنان بیش از مردان به زیبایی ظاهری خود اهمیت می دهند و این امر مربوط به غریزه آنهاست . یک زن زمانی که نسبت به ظاهر خود حس خوبی پیدا می کند و از درون ارضا می شود ، می تواند روحیه خود را تجدید کرده و با حس شاداب و سرزنده خود از ارتباطات اجتماعی و انسانی بهره بگیرد . چه بسا زنانی که به دلیل ظاهر ناشایست گوشه گیر بوده و به ملامت و سرزنش خود می پردازند . لازم به ذکر است که جراحی بینی تاثیر زیادی بر تغییر و دگرگونی چهره و بهبودی وضع صورت دارد . زیرا بینی عضوی برجسته در میانی ترین ناحیه صورت است .

نتایج

از 100 بیمار موجود در ارزیابی، 92 مورد از پیشرفت و بهبود کیفیت زندگی خود بعد از رینوپلاستی رضایت کامل دارند. 97 مورد کیفیت بهتری را گزارش دادند، و تنها 3 مورد از کیفیت زندگی شان راضی نبودند. در کل، زندگی بیماران بعد از رینوپلاستی به طور قابل توجهی پیشرفت کرده است.

نتیجه گیری

ارائه بررسی دراز مدت با استفاده از ابزارهای معتبر و موثقی صورت گرفته و در نهایت این نتیجه گیری به دست آمد که رینوپلاستی کیفیت زندگی بیماران را بهبود می بخشد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]
برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با پزشک