09919475341 info@drjafari.net
دکتر رزیتا جعفری / قاعده جمجمه / کلسترول گرانولومای راس پتروس
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

کلسترول گرانولومای راس پتروس

کلسترول گرانولومای راس پتروس

کلسترول گرانولومای راس پتروس ، ضایعات نادری هستند که علت نا مشخصی دارند. در گذشته فرض بر این بود که خونریزی از راس پتروس به دلیل پدیده خلاء ( در نتیجه انسداد مجرا ها در اثر ورم مخاطی ) می باشد. اخیراً مشخص شده که این خونریزی به دلیل خونریزی مکرر از مغز به داخل راس پتروس می باشد. طی آزمایشات بسیاری که انجام شده، ثابت ماندن این ضایعات با گذشت زمان مشخص شده است. ولی برخی از این ضایعات با گذر زمان رشد دارند که در این مورد نیاز به جراحی قاعده جمجمه می باشد.

کلسترول گرانولوما یک بخشی از بافت گوش میانی بوده که شایع ترین ضایعات راس پتروس را موجب می شود. کلسترول گرانولوما معمولاً جوانان و افراد میانسال را تحت تاثیر قرار می دهد. تا کنون هیچ ارتباطی بین جنسیت بیمار و این بیماری وجود ندارد.

کلسترول گرانولومای راس پتروس

کلسترول گرانولومای راس پتروس

در صورتی که ضایعات در هر یک از موارد زیر به وجود آید، علائم مختلفی دارند:

در گوش میانی:

  • افت شنوایی هدایتی
  • سرگیجه
  • اختلال عصب جمجمه

در راس پتروس :

  • بدون علامت
  • افت شنوایی هدایتی به دلیل افیوژن گوش میانی
  • اختلال عصب جمجمه
  • وزوز گوش

 

پاتولوژی

بخش هوادهی قسمت گیجگاهی امکان دارد که موجب کلسترول گرانولوما شود. سلول های هوایی پستانی شایع ترین مکان برای آنها می باشد. در این بیماری خون محبوس شده، فاسد می شود و موجب یک ورم مزمن می شود. این مورد همچنین می تواند باعث عفونت گردد.

در زیر جراحی کلسترول گرانولامای راس پتروس توسط دکتر رزیتا جعفری را مشاهده می کنید:

 

جراحی آندوسکوپی کلسترول گرانولومای راس پتروس

جراحی آندوسکوپی کلسترول گرانولومای راس پتروس امکان این را فراهم می آورد تا ترشحات طبیعی از مجرای داخل نازوفارنکس عبور کنند. به دلیل تعداد محدود موارد گزارش شده، شواهد محدودی از عود بیماری بعد از جراحی آندوسکوپی دیده شده است. مطالعات بسیاری برای تعیین نتایج جراحی آندوسکوپی برای درمان کلسترول گرانولومای راس پتروس صورت گرفته است.

جراحی آندوسکوپی کلسترول گرانولومای راس پتروس امکان این را فراهم می آورد تا ترشحات طبیعی از مجرای داخل نازوفارنکس عبور کنند. دکتر رزیتا جعفری متخصص گوش و حلق و بینی در تهران از روش های جراحی نوین و سریع برای درمان سینوزیت استفاده می کند. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های 26118107 تماس بگیرید . برای ارتباط با پزشک به اینستاگرام مراجعه کنید.

نتایج جراحی آندوسکوپی

بر اساس شواهد به دست آمده مشخص شده که در این روش جراحی، نرخ بهبود علائم بسیار بالا بوده و احتمال به وجود آمدن مشکل بعد از جراحی آندوسکوپی نسبت به جراحی های باز بسیار پایین است. از آنجائیکه تنفس فرد به عنوان یکی از علائم بیماری می باشد، می تواند بسیار محافظه کارانه مدیریت شود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 2.5]
برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با پزشک