09919475341 info@drjafari.net
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
ماوراطب دکتر رزیتا جعفری

منتوپلاستی

منتوپلاستی

مهم ترین عامل در زیبایی صورت تناسب اجزای آنها با یکدیگر می باشد. یکی از اعضای چهره که موقعیت آن تاثیر زیادی بر زیبایی می گذارد، محل قرار گیری چانه در صورت می باشد. برای پی بردن به موقعیت مناسب چانه باید از نیمرخ به چهره نگاه کرد اندازه چانه باید کمی جلوتر از لب باشد اگر اندازه چانه بیش از حد بزرگ یا کوچک باشد متناسب با چهره نمی باشد. در برخی موارد چانه در موقعیت مناسبی قرار دارد اما فک در محل مناسب خود قرار ندارد. مثلا فک بالایی یا پایینی از محل خود خارج شده و بیش از حد جلوتر یا عقب تر می باشد.برای این جراحی زیبایی باید به متخصص گوش و حلق و بینی در تهران مراجعه کرد.

 


موارد مورد بررسی در منتوپلاستی

۱.  بزرگ بودن بیش از حد چانه
۲.  کج بودن چانه
۳.  عقب بودن بیش از حد چانه
۴.  پهن بودن چانه
۵.  دراز بودن و بلند بودن چانه
۶.  جلوبودن چانه
۷.  بدفرم بودن چانه ( دفورمیتی )

نحوه جراحی منتوپلاستی

در صورتی که نیاز به تغییرات مختصر در چانه باشد بوسیله تزریق چربی یا ژل می توان انرا ترمیم کرد اما در صورتی که نیاز به تغییرات زیادی در چانه باشد نیاز به جراحی منتوپلاستی می باشد . در ابتدا فرد مورد بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی قرار می گیرد و با توجه به شرایط فرد از پروتز در قسمت چانه استفاده می شود. یا در صورت عقب بودن یا جلو بودن چانه با ایجاد برش هایی در چانه موقعیت استخوان چانه را تغییر می دهند.

انواع جراحی منتوپلاستی

۱.  جراحی داخل دهان
برای تغییر مکان استخوان فک در قسمت بین لثه و لب پایین برشی ایجاد می شود و استخوان فک از محل خارج شده و در محل مناسب قرار می گیرد. در این قسمت نیز می توان از پروتز برای شکل دهی به چانه استفاده کرد.
۲.  جراحی بیروی دهان
از روی پوست صورت در محل زیر چانه در قسمتی که فرورفتگی چانه وجود دارد برشی ایجاد می شود. بافتی از روی استخوان برداشته شده و به جای ان پروتز قرار می گیرد . محل برش بخیه زده می شود و چون در محل چین چانه می باشد به صورت طبیعی بوده و قابل رویت نمی باشد. برای بهتر و زیبا شدن چانه بهتر است از جراحی ساکشن غبغب یا جراحی چانه استفاده شود. این جراحی بین نیم ساعت تا دو ساعت متغیر می باشد . بعد از عمل به مدت ۶ ساعت در بخش تحت مراقبت قرار گرفته و سپس مرخص می شود.

با تشکر، مدیریت سایت دکتر رزیتا جعغری، متخصص گوش و حلق و بینی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]
دکتر رزیتا جعفری

دکتر رزیتا جعفری

متخصص گوش ، حلق و بینی , متولد تهران , تمام دوران تحصیلی ام تا دیپلم درتهران سپری شده است. سپس دوره پزشکی عمومی خود را در کاشان با رتبه دو ازمون پرانترنی به پایان رساندم (سال1382) سپس در رشته جراحی گوش وحلق وبینی وسروگردن دانشگاه یزد مشغول به تحصیل شده و پس از پایان تخصص(1388) دوره طرح خود را در شهر زاهدان وشهرستان مرند وسپس دربیمارستان مسیح دانشوری دانشگاه شهید بهشتی به پایان رساندم. دوره فلوشیپی رینولوژی خودرا در دانشگاه شهید بهشتی طی کرده وپس از پایان ان به جهت انجام متمرکز تر اعمال جراحی قاعده جمجمه دربیمارستان امام حسین دراین بیمارستان مشغول بکار شدم.
برچسب ها:
مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *