09919475341 info@drjafari.net
دکتر رزیتا جعفری / متفرقه / جراحی زیبایی چانه
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
ماوراطب دکتر رزیتا جعفری

جراحی زیبایی چانه

 جراحی زیبایی چانه

داشتن تناسب در اجزای صورت یکی از فاکتورهای زیبایی فرد محسوب می شود. به طوری که در صورت عدم داشتن توازن اجزای صورت باهم تعادل آن برهم می خورد. چانه یکی از اجزای صورت می باشد که شکل و موقعیت آن در صورت تاثیر زیادی در زیبایی صورت دارد. بررسی چانه از این جهت اهمیت دارد که در صورت اصلاح نیاز به جراحی زیبایی دیگر نمی باشد. مثلا چانه ای که دارای ارتفاع بلندتری بوده یا برجستگی غیر طبیعی داشته باشد بر قسمت فوقانی صورت تاثیر گذاشته و بزرگتر به نظر می رسد. همچنین در برخی موارد با اصلاح موقعیت چانه مانند عقب رفتگی یا جلوبودن آن شکل بینی نیاز به جراحی ندارد . عقب رفتگی یا جلو بودن بیش از حد چانه بر شکل بینی موثر بوده و آن را بیش از حد بزرگ یا کوچکتر نشان می دهد. به همین منظور برای ترمیم اشکالات ظاهری چانه از جراحی زیبایی چانه یا منتوپلاستی استفاده می شود. این جراحی شامل انواعی است که در ادامه به بررسی آن می پردازیم.

انواع جراحی زیبایی چانه

۱.  جراحی منتوپلاستی با توجه به هدف عمل دارای دو نوع می باشد:

•  عمل بزرگ کردن چانه

چانه هایی که بیش از حد طبیعی کوچک باشد یا دارای عقب رفتگی می باشد با جراحی منتوپلاستی بزرگ شده یا به جلو آورده می شود. این جراحی بیش تر از نوع دیگر شایع می باشد . در این جراحی با قرار دادن پروتز یا ژنیوپلاستی اسلایدینگ شکل چانه بزرگ می شود. این جراحی به صورت سرپایی انجام شده و دوره ریکاوری کوتاهی دارد.

•  عمل کوچک کردن چانه

عمل کوچک کردن یا عقب بردن چانه برای چانه هایی که بزرگ بوده و بیش از حد جلو می باشد از این عمل استفاده می شود.

۲.  پروتز چانه

این جراحی برای تغییر اندازه چانه ( بزرگ کردن آن) انجام می شود. درابتدا برشی در قسمت تحتانی چانه از درون دهان زده می شود . سپس چند لایه یبافتی را شکافته و فضای خالی برای قرار گیری پروتز ایجاد می کند. این محل با یک محلول گندزدا استریل شده و سپس پروتز را در محل مناسب قرار می دهد. مدت زمان انجام جراحی پروتز چانه از ۳۰ الی ۶۰ دقیقه به طول می انجامد.

۳.  ژینوپلاستی اسلایدینگ

کسانی که دارای چانه بیش از حد کوچکی می باشند یا دارای بدفرمی است که نیاز به تغییرات زیاد دارد از جراحی ژینوپلاستی اسلایدینگ استفاده می شود. در این جراحی قسمتی از استخوان برداشته شده و فک به سمت جلو کشیده می شود. استخوان چانه با استفاده از صفحات و پیچ های فلزی ثابت نگه داشته می شود.

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر، مدیریت سایت دکتر رزیتا جعغری، متخصص گوش و حلق و بینی

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]
دکتر رزیتا جعفری

دکتر رزیتا جعفری

متخصص گوش ، حلق و بینی , متولد تهران , تمام دوران تحصیلی ام تا دیپلم درتهران سپری شده است. سپس دوره پزشکی عمومی خود را در کاشان با رتبه دو ازمون پرانترنی به پایان رساندم (سال1382) سپس در رشته جراحی گوش وحلق وبینی وسروگردن دانشگاه یزد مشغول به تحصیل شده و پس از پایان تخصص(1388) دوره طرح خود را در شهر زاهدان وشهرستان مرند وسپس دربیمارستان مسیح دانشوری دانشگاه شهید بهشتی به پایان رساندم. دوره فلوشیپی رینولوژی خودرا در دانشگاه شهید بهشتی طی کرده وپس از پایان ان به جهت انجام متمرکز تر اعمال جراحی قاعده جمجمه دربیمارستان امام حسین دراین بیمارستان مشغول بکار شدم.
برچسب ها:
مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.