09919475341 info@drjafari.net
دکتر رزیتا جعفری / سینوزیت / تفاوت جراحی اندوسکوپی و میکروسکوپی آدنوم هیپوفیز
مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه
ماوراطب دکتر رزیتا جعفری

تفاوت جراحی اندوسکوپی و میکروسکوپی آدنوم هیپوفیز

تفاوت جراحی اندوسکوپی و میکروسکوپی آدنوم هیپوفیز

تکنیک ترانس اسفنوئیدال یک تکنیک استاندارد طلایی است که در روش های درمانی جراحی آدنوم هیپوفیز در سال های گذشته مورد استفاده قرار گرفته است. ولی همواره بر اثر بخشی تکنیک میکروسکوپیک و اندوسکوپیک جراحی ترانس نیزال بحث بوده است.
هدف از این مقاله مقایسه روش اندوسکوپیک و میکروسکوپیک برای درمان آدنوم هیپوفیز است.

تفاوت جراحی اندوسکوپی و میکروسکوپی آدنوم هیپوفیز

آنالیزی که در گذشته انجام گرفته است به مقایسه بیمارانی که تحت جراحی میکروسکوپیک ترانس نیزال قرار گرفتند پرداخته و بیمارانی که تحت جراحی اندوسکوپیک قرار گرفتند در بین سال های ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۴ مورد بررسی قرار گرفتند.
در این آزمایش از تصویربرداری، هورمون درمانی و مطالعات چشم پزشکی کمک گرفته شده است.

دکتر رزیتا جعفری، متخصص گوش و حلق و بینی در فرمانیه از روش های جراحی نوین و سریع برای درمان بیماری های گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن استفاده می کند. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های ۲۶۱۱۸۱۰۷ تماس بگیرید . برای ارتباط با پزشک به اینستاگرام مراجعه کنید.

طبق آماری که به دست آمده است، از تمام بیماران که به ۲۵۹ نفر می رسیدند و تحت جراحی میکروسرجری قرار گرفتند، ۱۴۰ بیمار تحت جراحی اندوسکوپی قرار گرفتند. پاتولوژی های به دست آمده مورد مقایسه قرار گرفتند. ۳۸ درصد یعنی ۹۹ کیس به صورت اندوسکوپی جراحی شده بودند و ۴۲ درصد یا ۵۹ کیس هم به صورت میکروسکوپیک جراحی شده بودند. اغلب بیماران مبتلا به ماکروادنومای متهاجم تحت جراحی اندوسکوپی قرار گرفته بودند. ولی بیماران دارای پاتولوژی مهاجم هم مورد مطالعه قرار گرفتند و درصد بالایی از بیماران تحت کنترل هورمون درمانی قرار گرفته بودند.

در آخر

نتیجه ای که از این تحقیقات گرفته شد این بود که جراحی به شیوه اندوسکوپیک ایمنی بالایی دارد و روشی بسیار موثر است. این روش جراحی از تکنیک های موثری برای درمان آدنوم هیپوفیز کمک می گیرد. برای آدنوم های متهاجم، جراحی اندوسکوپی نتیجه بهتری را در پی داشته است.

منبع : https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/31512624

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره بهترین جراح و آندوسکوپی سینوس و  همچنین اطلاع از متخصص گوش حلق بینی خوب در تهران  لطفا کلیک نمایید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۲]
دکتر رزیتا جعفری

دکتر رزیتا جعفری

متخصص گوش ، حلق و بینی , متولد تهران , تمام دوران تحصیلی ام تا دیپلم درتهران سپری شده است. سپس دوره پزشکی عمومی خود را در کاشان با رتبه دو ازمون پرانترنی به پایان رساندم (سال1382) سپس در رشته جراحی گوش وحلق وبینی وسروگردن دانشگاه یزد مشغول به تحصیل شده و پس از پایان تخصص(1388) دوره طرح خود را در شهر زاهدان وشهرستان مرند وسپس دربیمارستان مسیح دانشوری دانشگاه شهید بهشتی به پایان رساندم. دوره فلوشیپی رینولوژی خودرا در دانشگاه شهید بهشتی طی کرده وپس از پایان ان به جهت انجام متمرکز تر اعمال جراحی قاعده جمجمه دربیمارستان امام حسین دراین بیمارستان مشغول بکار شدم.
برچسب ها:
مقالات مرتبط
سینوزیت مزمن همراه با پولیپ بینی

سینوزیت مزمن همراه با پولیپ بینی

سینوزیت مزمن همراه با پولیپ بینی تنها ناشی از عفونت نمی باشد. پولیپ به عنوان هر نوع گرفتگی بینی، بزرگ شدن شاخک‌های بینی یا انحراف بینی شناخته می‌شود. پولیپ ناشی از...

آیا آندوسکوپی سینوس درد دارد؟

آیا آندوسکوپی سینوس درد دارد؟

درد آندوسکوپی سینوس، یکی از بزرگ ترین دغدغه های نادرست افراد است که سبب اضطراب آن ها شده است. در این مقاله، جزئیات آندوسکوپی سینوس را با هدف از بین بردن فرضیه ها و...

سینوزیت مزمن

سینوزیت مزمن

سینوزیت مزمن یک حالت التهابی در نواحی سینوس‌ها است که به طور مداوم و به طور معمول برای مدت حداقل ۱۲ هفته یا بیشتر ادامه دارد. سینوس ها ساختارهایی هستند که در داخل...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *