بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی

با گذشت زمان تغییراتی در ظاهر فرد به وجود می آید که زیبایی او را تحت الشعاع قرار می دهد. از جمله این تغییرات به وجود آمدن چین و چروک در پوست صورت و افتادگی پلک می باشد. از آنجائیکه پیشرفت زیادی در زمینه جراحی زیبایی صورت گرفته راههای زیادی برای درمان اثرات ناشی از پیری وجود داد . جراحی بلفاروپلاستی برای کسانی است که دچار افتادگی پلک شده اند می باشد. با انجام این عمل فرد جوانتر شده و زیباتر به نظر می آید .از جمله علل افتادگی پلک نازک بودن پوست ناحیه پلک در اثر بالا رفتن سن می باشد اشاره کرد.

اقدامات بعد از بلفاروپلاستی

1.  عدم استفاده از لنز به مدت 2 الی 3 هفته بعد از عمل بلفاروپلاستی ( در صورت لزوم از عینک طبی استفاده شود.)
2.  استراحت به مدت 10 روز بعد از بهبودی کامل محل بخیه ها که بعد از آن می توان به زندگی روزمره بازگشت.
3.  به مدت 3 الی 4 هفته بعد از جراحی از قرار گرفتن در معرض آفتاب ، باد شدید ، گرد و غبار جلوگیری شود و حتی المقدور برای حفاظت از پلک از عینک آفتابی و کرم ضد آفتاب دور چشم استفاده شود.
4.  در صورتی که بعد از جراحی درد زیادی در ناحیه جراحی احساس کردید یا دچار تاری دید شدید حتما به پزشک متخصص گوش و حلق و بینی خود مراجعه کنید.
5.  یکی از عوارض عمل بلفاروپلاستی احساس کشیدگی پوست به همراه درد بعد از از بین رفتن اثر داروی بی حسی می باشد که نگران نباشید و در کوتاه مدت بهبودی حاصل می شود.
6.  بعد از این عمل کبودی و تورم در ناحیه جراحی به وجود می آید که برای کاهش آن از کمپرس سرد استفاده شود . مدت زمان بهبودی این عوارض 2 الی 4 هفته می باشد .
7.  مصرف قطره هایی برای بعد از جراحی برای رفع ترشحات چسبنده ای که ممکن است از محل جراحی خارج شود به فرد توصیه می شود.
8.  برای بررسی محل زخم ها و روند بهبودی فرد در 2 الی 3 هفته اول ضروری است به پزشک متخصص خود مراجعه کند.
9.  عوارض دیگری که بعد از عمل بلفاروپلاستی ممکن است برای فرد به وجود آید اشک ریزش ، حساسیت به نور ، اشکال در بینایی که اگر در کوتاه مدت بهبودی .حاصل نشود باید به پزشک متخصص در میان گذاشت.